Snozka

Góra – „extreme!!!”.
Jak ktoś szuka wrażeń to polecam. Na szczycie znajduje się górna stacja wyciągu narciarskiego. Model rzucamy z tarasu widokowego. W razie niepowodzenia, na szczycie możemy tylko pomarzyć o lądowaniu – wyciąg narciarski, knajpa dla turystów, taras widokowy, na lewo kamieniołom a przed nami trochę niżej „rollecaster”, czyli wózki na szynach. Latanie tylko przy dość mocnym wietrze zachodnim, lądowanie na dole w trawach – schodzimy z głową zadartą w górę, czasami między drzewami lub przy sprzyjających wiatrach na kamienistej zawietrznej.
Dojazd:
Z Nowego Targu kierujemy się cały czas na Nowy Sącz, mijamy Waksmund, Ostrowsko, Łopuszną, Harklową, Dębno, Maniowy, Kluszkowce – i tu albo skręcamy w lewo do Wyciągu Czorsztyn-Ski i wyjeżdżamy krzesełkiem do góry (w lecie coś 3 zł/os.), albo jedziemy dalej prosto pod górę i zostawiamy samochód na parkingu pod organami Hasiora i na nogach na szczyt.
Wysokość góry: 767 m n.p.m., ze szczytu piękna panorama na Tatry, zamek Czorsztyn, Niedzica i cały zalew Czorsztyński. Odległość od Nowego Targu – 23 km.

_________________________________________________________________________

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O szybowcach, górach i innych takich…