Snozka

Góra – „extreme!!!”.
Jak ktoś szuka wrażeń to polecam. Na szczycie znajduje się górna stacja wyciągu narciarskiego. Model rzucamy z tarasu widokowego. W razie niepowodzenia, na szczycie możemy tylko pomarzyć o lądowaniu – wyciąg narciarski, knajpa dla turystów, taras widokowy, na lewo kamieniołom a przed nami trochę niżej „rollecaster”, czyli wózki na szynach. Latanie tylko przy dość mocnym wietrze zachodnim, lądowanie na dole w trawach – schodzimy z głową zadartą w górę, czasami między drzewami lub przy sprzyjających wiatrach na kamienistej zawietrznej.
Dojazd:
Z Nowego Targu kierujemy się cały czas na Nowy Sącz, mijamy Waksmund, Ostrowsko, Łopuszną, Harklową, Dębno, Maniowy, Kluszkowce – i tu albo skręcamy w lewo do Wyciągu Czorsztyn-Ski i wyjeżdżamy krzesełkiem do góry (w lecie coś 3 zł/os.), albo jedziemy dalej prosto pod górę i zostawiamy samochód na parkingu pod organami Hasiora i na nogach na szczyt.
Wysokość góry: 767 m n.p.m., ze szczytu piękna panorama na Tatry, zamek Czorsztyn, Niedzica i cały zalew Czorsztyński. Odległość od Nowego Targu – 23 km.

_________________________________________________________________________

Sorry:
- Please recheck your ID(s).
- If you are showing a private album, check that the "Retrieve Photos From" option is set to "User's Private Album" and that the Authorization Key is correct.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O szybowcach, górach i innych takich…