Snozka

Góra – „extreme!!!”.
Jak ktoś szuka wrażeń to polecam. Na szczycie znajduje się górna stacja wyciągu narciarskiego. Model rzucamy z tarasu widokowego. W razie niepowodzenia, na szczycie możemy tylko pomarzyć o lądowaniu – wyciąg narciarski, knajpa dla turystów, taras widokowy, na lewo kamieniołom a przed nami trochę niżej „rollecaster”, czyli wózki na szynach. Latanie tylko przy dość mocnym wietrze zachodnim, lądowanie na dole w trawach – schodzimy z głową zadartą w górę, czasami między drzewami lub przy sprzyjających wiatrach na kamienistej zawietrznej.
Dojazd:
Z Nowego Targu kierujemy się cały czas na Nowy Sącz, mijamy Waksmund, Ostrowsko, Łopuszną, Harklową, Dębno, Maniowy, Kluszkowce – i tu albo skręcamy w lewo do Wyciągu Czorsztyn-Ski i wyjeżdżamy krzesełkiem do góry (w lecie coś 3 zł/os.), albo jedziemy dalej prosto pod górę i zostawiamy samochód na parkingu pod organami Hasiora i na nogach na szczyt.
Wysokość góry: 767 m n.p.m., ze szczytu piękna panorama na Tatry, zamek Czorsztyn, Niedzica i cały zalew Czorsztyński. Odległość od Nowego Targu – 23 km.

_________________________________________________________________________

Sorry:
- Please recheck your ID(s).
- If you are showing a private album, check that the "Retrieve Photos From" option is set to "User's Private Album" and that the Authorization Key is correct.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O szybowcach, górach i innych takich…