MŚ F3F – Donovaly, Słowacja

I po Mistrzostwach Świata. Przez tydzień odlatano tylko 4! kolejki z tego jedna – najgorsza do skreślenia. Codziennie obserwowałem radar na stronie SHMU i Donovaly to było chyba jedyne miejsce na ziemi, gdzie przez tydzień codziennie padał deszcz. Nowy Targ jest oddalony od Donovaly o 120 km, ale Tatry na tyle skutecznie zatrzymywały chmury, że u nas przez cały tydzień świeciło słoneczko i wiało z południowego-wschodu.

Sorry:
- Please recheck your ID(s).
- If you are showing a private album, check that the "Retrieve Photos From" option is set to "User's Private Album" and that the Authorization Key is correct.

4 loty niestety nie  oddają obrazu umiejętności pilotów, wielu z nich miało powtórki, a 51 pilotów było dodatkowo podzielonych na 3 grupy. Widać, że organizator starał się stanąć na głowie, aby to rozegrać.
I miejsce zajął – František Ruisl za Słowacji, II – Phillippe Lanes z Francji, III – Espen Torp z Norwegii.
Indywidualnie Polacy zajęli miejsca:  Jakub Bury – 28,
Kamil Chipczyński – 31, Adam Bury – 44, Jerzy Mataczyno – 45. Drużynowo Polska na 13 miejscu.
Szeroką relację i zdjęcia znajdziecie na stronie: http://f3f.zielnik.karpacz.pl/
Gratulacje za wytrwałość.

__________________________________________

W tym roku Słowacy rozpędzili się z organizacją Mistrzostw Świata.  W lipcu pisałem o sukcesie Wojtka Byrskiego w MŚ F3J w Martinie, a już od 7 do 14 września kolejne MŚ, tym razem w F3F.
Pierwsze 2 dni to Puchar Świata, a od poniedziałku walka o medale w Mistrzostwach Świata. Polskę będą reprezentować w seniorach:
Jurek Mataczyno, Jakub Bury i Kamil Chipczyński oraz junior Adam Bury.
Słuchy mnie doszły, że jeden z naszych już tydzień tam testuje zbocza 🙂
Chłopaki trzymam kciuki!
Strona Mistrzostw Świata F3F z wynikami