Wojtek Byrski – II v-ce Mistrz Świata F3J

Właśnie wróciłem z Martina, z drugiego dnia lotów finałowych.  Emocje sięgnęły zenitu.
Po trzech piątkowych lotach finałowych Wojtek zajmował 7 miejsce i miał wyniki: I runda – 1000 pkt, II runda – 998,3, III runda – 768,4.
W sobotę postanowiliśmy pojechać do Martina i oglądnąć resztę LIVE, ponieważ miały być rozegrane jeszcze 3 rundy.
W IV rundzie Wojtek pięknie poleciał i osiągnął 999,8 pkt, w kolejnej – piątej – to był po prostu majstersztyk szybownictwa a dla polskiej ekipy nieprawdopodobna dawka nerwów i adrenaliny, ale do rzeczy.
Po szybkim strzale (ok. 3 sekund na holu!) początkowe piękne noszenie skończyło się na granicy lotniska i przeszło w mega duszenie.  Krążąc  przez 2 minuty w „niczym” na wysokości ok. 15 metrów nad ziemią i 300 m od siebie, po ok. 7 minutach Wojtek wyprostował kurs na punkt do lądowania (tak to dla nas kibiców wyglądało) on jednak podjął decyzję, aby spróbować zabrać się znad pola pszenicy – jego plan się powiódł. Nie wiem, czy było tam 10 m do ziemi 🙂  Ale chwilę po tym olbrzymie noszenie „porwało” Jantara do góry – Wojtek wylatał 997,2! Po pięciu rundach był na 6 miejscu.
Ostatni lot to już luzik – 997,5. Przy sześciu rundach finałowych odrzucono najgorszy wynik – podliczono i w polskim teamie zapanowała euforia i wzruszenie!  Tygodniowe nerwy dały upust.
Wojtek Byrski – II v-ce Mistrz Świata kat. F3J
Tomasz Frąk – 36 m, 9553 pkt (95,6%)
Mateusz Paluch – 77 m, 8092 pkt (81%)
Drużynowo na 17 miejscu

Sorry:
- Please recheck your ID(s).
- If you are showing a private album, check that the "Retrieve Photos From" option is set to "User's Private Album" and that the Authorization Key is correct.

Mistrzostwa Świata wygrał młody Jan Littva (SK), drugi – to weteran lotów termicznych Joseph Wurts  (NZL), trzeci Wojciech Byrski (PL).

Lot z 6 rundy finałów, Wojtek startował ze stanowiska nr 1

Nie obyło się bez przykrych zdarzeń podczas finału – kolizja zawodnika ze Słowenii

Galeria z drugiego dnia finałów 19-07-2014

Sorry:
- Please recheck your ID(s).
- If you are showing a private album, check that the "Retrieve Photos From" option is set to "User's Private Album" and that the Authorization Key is correct.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *